Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego we Wronkach

Projekt edukacyjny w klasie IId

2017.03.03

Podsumowanie projektu edukacyjnego " Z wizytą w Zaczarowanej zagrodzie".

Dnia 2 marca w klasie IId  odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego opartego  na podstawie  lektury Aliny i Czesława Centkiewiczów pt. "Zaczarowana zagroda". Uczniowie zmagali się z zadaniami konkursowymi dotyczącymi treści książki i wiadomości o Antarktydzie. Zaprezentowali również  pokaz pięknego czytania wybranych fragmentów lektury.

Mistrzem Pięknego Czytania została Zuzanna Gucia, a najlepszą wiedzą wykazał się Jan Hagno z Filipem Krauze.

Realizacji projektu służyły następujące działania: oglądanie filmów i prezentacji multimedialnej dotyczącej życia pingwinów i twórczości Centkiewiczów, tworzenie gazetki     o faunie, florze i klimacie Antarktydy, budowanie zagrody dla pingwinów na wzór „Zaczarowanej zagrody”, gry i zabawy ze słowem, ćwiczenia językowe oraz prace plastyczne z zastosowaniem różnych technik.

Wychowawczyni Lucyna Salska