Szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego

2017.04.29

27 kwietnia odbyły się szkolne eliminacje IV edycji Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla Uczniów Klas I-VI Szkół Podstawowych oraz Gimnazjów „Zamiast smucić się i płakać lubię rymy czasem łapać” organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Agnieszki Bartol w Chojnie oraz Wroniecki Ośrodek Kultury.

Ocenie podlegały: dobór wiersza i fragmentu utworu prozatorskiego pod względem poziomu do wieku ucznia, interpretacja tekstu, dykcja, intonacja, tempo recytacji, akcentowanie, postawa i ogólny wyraz artystyczny.

Zwyciężczyniami szkolnych eliminacji zostały:

·         Zuzanna Ciesielska – uczennica klasy IV a, recytująca wiersz „Psia niedziela” Ludwika Jerzego Kerna oraz fragment „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego,

·         Maria Szeląg – uczennica klasy VI b, która zaprezentowała wiersz Johanna Wolfganga Goethego „Król olch” oraz fragment „Drżenia” autorstwa Maggie Stiefvater.

Uczennice będą reprezentowały szkołę podczas konkursu gminnego, który odbędzie się 24 maja 2017 r.

Gratulujemy!

Danuta Walicht, Eliza Paszyk