Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego we Wronkach

Wycieczka klasy II e do Gębiczyna

2017.05.18

16 maja klasa II e była na klasowej wycieczce w niewielkiej miejscowości Gębiczyn położonej wśród lasów.  W otoczeniu pięknej przyrody dzieci uczestniczyły w realizacji projektu pod hasłem "Czysty stół, czyli nowe słowo pokojowość". Od osób prowadzących dowiedziały się o symbolice stołu / rodzaje i kształty stołów, wyrazy pokrewne i bliskoznaczne /, roli stołu jako miejsca spożywania posiłków, rozmowy , pojednania, integracji  oraz sposobach aranżacji stołu w zależności od ich funkcji / zdobienie, ustawianie naczyń, sztućców  itd./ Była też lekcja praktycznego składania papierowej serwetki. Zajęcia miały charakter warsztatowy i odbywały się w grupach / rozmowa,czytanie, wspólne śpiewanie, aranżacja/. Na  ścieżce  edukacyjnej "Co pełza i hasa po łąkach i lasach" dzieci zwiedziły "Krąg Europejski" / drewniane figury postaci charakterystycznych dla danego kraju , np. Pippi Pończoszanka  lub Pippi Långstrump ze Szwecji /, odbyły przejażdżkę wozem, rozpoznawały rośliny, zwierzęta, zapachy i kolory wiosny oraz obejrzały stado Konika Polskiego. Nie zabrakło też ciekawych zabaw , np. Zaczarowana chusta, wyścigi we workach oraz pracy rysunkowej pt. Magiczny stół. Na zakończenie zjedliśmy z apetytem kiełbaski z grilla i szczęśliwie wróciliśmy do Wronek.