II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO PISANIA

2017.05.25

23 maja 2017r.  odbył się w naszej szkole II MIĘDZYSZKOLNY   KONKURS    PIĘKNEGO    PISANIA  dla uczniów klas pierwszych
i drugich szkoły podstawowej.
Głównym celem konkursu jest motywowanie uczniów do pięknego, kaligraficznego pisania.

W tym roku gościliśmy dzieci z Nowej Wsi, Chojna i Szkoły Podstawowej nr 1 we Wronkach. Łącznie w zmaganiach konkursowych wzięło udział 30 uczniów. Zadaniem uczestników było przepisanie fragmentu wiersza poświęconego mamie. Komisja konkursowa oceniała: ogólne wrażenie estetyczne - brak skreśleń, poprawek, umieszczenie liter w liniaturze, prawidłowe rozmieszczenie tekstu, kształt liter, proporcjonalność, płynność pisma i właściwe połączenia liter oraz poprawność ortograficzną i interpunkcyjną.

Wybór nie był łatwy, bo wiele prac napisano wyjątkowo pięknie. Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

Klasy I       -        miejsce I             Oliwia Prętka     SP  1

-        miejsce II            Natalia Rarak     SP  Nowa Wieś

-        miejsce III          Zuzanna Brzozowska           SP 1

Klasy II     -        miejsce I –          Zuzanna Lepszy          SP 1

-        miejsce II –         Julia Brych         SP Nowa Wieś

-        miejsce III –       Gabriela Andrzejewska        SP 2

Laureaci otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy dyplomy i drobne upominki.

Serdecznie dziękujemy Gminie Wronki za ufundowanie nagród na nasz konkurs.

Beata Tomczak