Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego we Wronkach

Wycieczka do Torunia i Ciechocinka

2017.06.21

W słoneczny poranek 9 czerwca klasy: II a i III d wybrały się na wspólną wycieczkę. Po przybyciu do Torunia uczniowie udali się na przystań przy Bulwarze Filadelfijskim i popłynęli w rejs po królowej polskich rzek. Potem pojechali do Ciechocinka. Tam podziwiali uroki Parku Zdrojowego z pięknym i rzadkim drzewostanem, zobaczyli Aleję Gwiazd, Amfiteatr, liczne fontanny oraz tężnie.

Po powrocie do Torunia wycieczkowicze spotkali  się w Muzeum Żywego Piernika, gdzie pod okiem  pracowników muzeum, w starym pomieszczeniu o średniowiecznym wystroju, każdy wykonał piernika na pamiątkę. Mógł również poczynić zakupy pierników i pamiątek dla swoich bliskich.

Po wizycie w muzeum dzieci wraz z przewodnikiem udały się zwiedzać najważniejsze zabytki Torunia np. Bramę Klasztorną czy Krzywą Wieżę. Spacerowały po Starym Rynku i podziwiały między innymi  zabytkowe kamieniczki, Ratusz Miejski i pomnik Mikołaja Kopernika. Widziały również Dom Mikołaja Kopernika.

Ostatnim punktem w harmonogramie wycieczki była wizyta w Planetarium.

Dzieci mogły poznawać tajemnice nauki poprzez wykorzystanie zabaw interaktywnych w Geodium. Później obejrzały fascynujący seans/animację

pt.,, Meteoplanet’’ - opowieść o niezwykłych i ekstremalnych warunkach panujących w Układzie Słonecznym.

Z wycieczki uczniowie powrócili bardzo zmęczeni, pełni wrażeń i nowych doświadczeń. Ta podróż na długo pozostanie w ich pamięci.

Agnieszka Gołąbek i Renata Śliwa