Rekolekcje - dzień pierwszy

2017.12.22

W tym roku nasze szkolne rekolekcje odbyły się w ostatnim tygodniu Adwentu: 20, 21 i 22 grudnia 2017 roku, pod hasłem „Strażnik Skarbów”, czyli związane były z postacią Świętego Józefa, którego Bóg wybrał i powierzył mu straż nad swymi najcenniejszymi skarbami: Maryją i Jezusem.

Rekolekcje rozpoczęła Eucharystia w kościele na Borku, podczas której Ks. Proboszcz Marian Binek ukazał nam prostotę, skromność, opiekuńczość i pracowitość Tego wielkiego Świętego.

Następnie udaliśmy się do Szkoły na Koncert Bożonarodzeniowy. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Alicja Raś, pięknie śpiewając kolędę „W żłobie leży” i zachęcając dzieci do wspólnego śpiewania. Następnie każda klasa prezentowała się pomysłowym strojem i tańcem, podczas śpiewu kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych.

Hanna Janicka, Justyna Dojas