Akcja Żonkile 2019

2019.05.12

Uczniowie klas V a, VI a oraz VI b uczestniczyli w Akcji Żonkile 2019 – upamiętniając rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim 19 kwietnia 1943 roku.

Uczniowie w pierwszej kolejności wykonali papierowe żonkile, aby rozdać uczestnikom akcji. Żonkile co roku w rocznicę zrywu kładł pod pomnikiem Bohaterów Getta ostatni przywódca powstania – Marek Edelman. Kolejnym etapem było wykonanie gazetki pt. „Łączy nas pamięć”. Uczniowie udali się do biblioteki w celu wypożyczenia książek o tematyce żydowskiej. Najciekawszym zajęciem było sadzenie żonkili – kwiatu, którego płatki układają się w kształt sześcioramiennej gwiazdy. Na zakończenie klasy obejrzały prezentacje o Marku Edelmanie, poznając bohatera getta warszawskiego.