"Cylia" - przedstawienie baletowe w teatrze Cortique

2019.05.22

20 maja 2019 r. uczniowie klas V c i IV a oraz członkowie koła teatralnego pojechali na wycieczkę do teatru „Cortique” w Poznaniu założonego przez panią Annę Niedźwiedź. Naszymi opiekunami były panie: Jolenta Ostrowska, Eliza Paszyk i Ewa Spychała. Obejrzeliśmy spektakl pt. „Cylia”.

W teatrze występowały głównie dzieci, które miały piękne stroje. Przedstawienie opowiadało i pokazywało bajkowy świat, w którym działy się niezwykłe rzeczy. Były dwie królowe. Jedna zła i ponura, druga wesoła i dobra. Podziwialiśmy animacje lalkarskie. Dziewczyny występujące na scenie były szlachetnymi kamieniami: czerwonymi, niebieskimi, białymi, czarnymi. Podniebne akrobacje na szarfach i obręczach zapierały nam dech w piersiach.

Wszystko, co działo się na scenie, robiło na nas wielkie wrażenie. Były chwile grozy i chwile radości. Po spektaklu mieliśmy krótką lekcję z dwoma aktorami i z panią Anną. Pokazano nam wiele rodzajów kukieł. Nauczono nas, jak przeprowadzić rozgrzewkę głosu, a także jak posługiwać się pacynkami, kukiełkami i marionetkami. Aktorzy i pani Anna wytłumaczyli nam, skąd wzięła się nazwa kukiełki „jawajka” i dlaczego nazwa tego teatru jest taka trudna i skomplikowana. Na pożegnanie zrobiliśmy wspólne zdęcie.

Joanna Misiewicz, klasa V c