Pracowity rok w klasie 2b

2019.06.15

Ten rok szkolny obfitował w ciekawe wyzwania, które poruszały zmysły i wzbudzały emocje. To najlepszy fundament do zyskania trwałej wiedzy i umiejętności.

1. Uczniowie klasy II b zostali studentami Uniwersytetu Dzieci w Klasie. Otrzymali indeksy, w których zaliczali kolejne zajęcia z programu „Przyroda w klasie I-III”. Po wykonaniu wszystkich zadań otrzymali stosowny certyfikat. Na zakończenie wzięli udział w wykładzie „Dlaczego wulkan wybucha?” w Instytucie Geologii i Geografii UAM w Poznaniu.

2. W Światowym Dniu Wody z pracownikami AQUANET z Poznania poznawali tajniki wody, a pan Nowak z Wronieckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego obrazowo wyjaśnił drogę domowych ścieków do oczyszczalni.

3. W kwietniu rozpoczęli realizację projektu dotyczącego finansów i przedsiębiorczości – „Od Grosika do złotówki”. Tytułowy Grosik podczas kosmicznych podróży wprowadzał dzieci w świat takich pojęć jak: pieniądze, zarabianie, racjonalne wydawanie pieniędzy, oszczędzanie, inwestowanie. Program będzie kontynuowany w klasie trzeciej.

4. Rok szkolny także kończymy naukowo – na warsztatach chemiczno-fizycznych Timona w parku rozrywki Rodzinka. Młodzi naukowcy sprawdzali między innymi, jak przygotować trwałe bańki mydlane, jak tłuszcz umyka przed płynem do naczyń i co wynika z połączenia octu z sodą oczyszczoną.

Jak widać nauka jest ciekawą podróżą, w którą może wyruszyć każdy chętny uczeń.

Wychowawczyni klasy II b

Beata Tomczak