„W hołdzie Janowi Pawłowi II”

2015.10.28

Jubileuszowy, bo X powiatowy konkurs poetycki pt.:„Dzwoń zbudzone moje serce, z całej mocy i młodości” odbył się dnia 24 października 2015 roku w Sali Ośrodka Kultury w Sierakowie. Głównym tematem  konkursu była „Recytacja poezji Juliana Tuwima”.  Spotkanie rozpoczęła sekcja teatralna „Nowa pasja” w wykonaniu członków Uniwersytetu III Wieku utworem „Lokomotywa”, oraz miejscowy chór wykonując „Pieśń Pielgrzyma”.
            Konkurs przeprowadzony był w 5 kategoriach wiekowych:

klasy I – III;

klasy IV – VI;

gimnazjum;

klasy ponadgimnazjalne;

oraz dorośli.

Razem udział wzięło 41 recytatorów.

Wykonawców oceniała Komisja powołana przez organizatorów, którego gościem specjalnym był Maciej Wierzbicki -  znany aktor z serialu „Dom nad rozlewiskiem” z roli Macieja - organisty.

Naszą Szkołę reprezentowały dwie uczennice, które wzbudziły zachwyt nie tylko Jury ale też i publiczności:

- Weronika Lis z klasy III, która wierszem pt.: „Okulary” zdobyła WYRÓŻNIENIE

- Alicja Napierała z klasy IV utworem pt.: „Ptasie Radio” zdobyła I MIEJSCE.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Dziewczynki otrzymały upominki, a jak przystało na Jubileusz nie zabrakło też urodzinowego tortu.

Był to wspaniały wieczór, który przybliżył nam piękno i mądrość poezji Juliana Tuwima.

Opr. Justyna Dojas