Wyniki Szkolnego Konkursu Matematycznego Rachmistrz Ułamkowy

2016.05.04

W dniach   20 i 21 kwietnia 2016 r. odbył się drugi etap Szkolnego Konkursu Matematycznego Rachmistrz Ułamkowy dla klas V i VI, do którego zakwalifikowało się 14 uczniów klas piątych oraz 18 uczniów klas szóstych.

Obydwa konkursy polegały na tym, że uczniowie musieli wykonać  35 działań matematycznych na ułamkach zwykłych i dziesiętnych (pamięciowe i pisemne)  zdobywając za każde poprawnie wykonane działanie 1 punkt. Mieli na to 30 minut!

Najlepszy wynik uzyskała oraz tytuł  Szkolnego Rachmistrza Ułamkowego w kategorii klas piątych zdobyła Wiktoria Morysiak, uczennica klasy 5A.

Najlepszy wynik uzyskał oraz tytuł  Szkolnego Rachmistrza Ułamkowego w kategorii klas szóstych zdobył Kasper Gucia, uczeń klasy 6C.

Oto pozostałe wyniki uczniów klas piątych i szóstych:

I miejsce: Wiktoria Morysiak z klasy 5A,

II miejsce: Jan Michalak z klasy 5C oraz Aleks Przybysz z klasy 5C,

III miejsce: Krzysztof Ratajczak z klasy 5B.

I miejsce: Kasper Gucia z klasy 6C,

II miejsce: Dobrochna Smółka z klasy 6A oraz Jonasz Janicki z klasy 6A,

III miejsce: Laurent Tafelski z klasy 6B.

Serdecznie gratuluję zwycięstwa i dziękuję wszystkim uczniom za udział w konkursie.

A.Rakowicz