„Losy dalekich i losy Bliskich – życie Polaków w latach 1914 – 1989”

2016.06.12

W tym roku szkolnym po raz kolejny wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie „Losy dalekich i losy Bliskich – życie Polaków w latach 1914 – 1989”.

To już siódma edycja tego konkursu organizowanego przez Małopolskiego Kuratora Oświaty we współpracy z  Fundacją Armii Krajowej w Londynie

Kontynuując tradycję lat poprzednich również i tym razem uczniowie naszej szkoły odnieśli ogromne sukcesy.19.05.2015 r. w  Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 w imieniu Mikołaja Rasia ucznia klasy IV A Pani wicedyrektor Alicja Raś odebrała nagrodę i dyplom za I miejsce w etapie wojewódzkim z rąk przedstawiciela Kuratorium Oświaty w Poznaniu. W tym dniu wyróżnienie w etapie wojewódzkim otrzymała również Dobrochna Smółka, uczennica klasy VIA Szkoły Podstawowej nr 2 we Wronkach.

W finale razem z Mikołajem Rasiem Wielkopolskę reprezentowało trzech uczniów w kategorii szkół podstawowych.

W czasie etapu finałowego w Krakowie 3.06.2016 roku uczeń naszej szkoły przed komisją musiał uzasadnić wybór tematu, dokonać  oceny zebranego materiału . Również  odpowiadał na pytania zadawane przez członków komisji.

Uroczyste podsumowanie Konkursu odbyło się po zakończeniu  przesłuchań finalistów w Dużej Auli Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie przy ulicy Sławkowskiej 17.

Maria Ignaszczak nauczyciel historii.