Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Jubileusz Chrztu Polski 966- Bądźcie wierni łasce Chrztu św.”

2016.06.29

W drugim semestrze nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym, którego tematem przewodnim była 1050 Rocznica  Chrztu Polski.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Specjalnych nr 102 im. Jana Pawła II w Poznaniu oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

Celem konkursu było:

·         Przypomnienie dzieciom i młodzieży poprzez twórczość plastyczną o ważnej rocznicy Chrztu Polski oraz ponad tysiącletniej, narodowej historii i chrześcijańskiej tradycji naszego kraju.

·         Wspieranie uczniów uzdolnionych plastycznie z całego kraju poprzez promocję efektów ich pracy w mediach katolickich i lokalnych na terenie Poznania, stolicy Wielkopolski uznanej za miejsce początków polskiej państwowości.

·         Kształcenie wartości moralnych i obywatelskich jako ważnego czynnika wychowawczego integrującego współczesne młode pokolenie Polaków.

·         Kształtowanie postaw uczestnictwa w życiu kulturalnym dzieci i młodzieży poprzez udział w wystawie ich prac w Muzeum Archidiecezjalnym w Poznaniu.

W miesiącu maju, w naszej Szkole odbyły się eliminacje szkolne. Komisja konkursowa w składzie:

p. Justyna Dojas, p. Hanna Janicka i p. Jolanta Gębara wyłoniła laureatów. I tak

w kategorii klas  I – III

I MIEJSCE   -  AGATA ZABŁOCKA    KLASA I B

II MIEJSCE  -  GABRIELA JANICKA   KLASA II B,

OLIWIER MAŚLONA KLASA IIA

III MIEJSCE -  BARBARA WÓJCIK KLASA IIC,

AMELIA PAWLAK KLASA IIC

w kategorii klas IV – VI

I MIEJSCE   -  MACIEJ KRÓL    KLASA VI C

II MIEJSCE  -  MARTYNA LIBERA   KLASA VI A

III MIEJSCE -  JULIA KUŹNIAK KLASA IVC,HUBERT BUDA   KLASA IV A

WYRÓŻNIENIA: WIKTORIA DOPIERAŁA   KLASA  VIC

KRZYSZTOF RATAJCZAK  KLASA VB

Decyzją komisji najlepsze prace plastyczne / I miejsce/ w kategorii klas I –III i IV – VI  wezmą udział w Eliminacjach Ogólnopolskich Konkursu w Poznaniu.