Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego we Wronkach

„Jesienne przygody klasy IIIa i IIIb wśród słodyczy i przyrody” – 21.10.2016 roku

2016.10.24

Nadeszła piękna złota jesień i uczniowie klasy IIIa i IIIb wraz z wychowawczyniami postanowili obserwować zjawiska meteorologiczne w Ogrodzie Botanicznym w Poznaniu. Przy samym wejściu do ogrody  przywitały ich pięknie kwitnące fioletowe ziemowity i marcinki oraz obsypany złotymi liśćmi miłorząb japoński. Dzieci odbyły długi spacer po ogrodzie, gdzie szukały „słoneczek”, rozwiązywały zagadki i obserwowały, jak rośliny reagują na zmiany meteorologiczne. Następnie wykonały proste przyrządy do obserwacji elementów pogody – wilgotnościomierze oraz wiatraczki. Gdy już wszyscy nasycili oczy kolorami jesieni nadszedł czas na drugie czarodziejskie miejsce, tym razem pachnące karmelem i czekoladą. Była to Manufaktura Słodyczy „Słodkie Czary Mary”. W tym miejscu dzieci wykonały własne autorskie czekolady oraz obserwowały jak powstają karmelkowe łakocie.

Izabela Świniarska, Paulina Mroczkowska oraz Hanna Janicka