Ogólnopolski konkurs 2. TRIATHLON MATEMATYCZNY dla uczniów klas 1-6

2016.11.16

Zapraszamy do udziału w  ogólnopolskim konkursie matematycznym dla uczniów szkół podstawowych. "2. TRIATHLON MATEMATYCZNY".

Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się na platformie konkursowej:

Od 27 listopada do 17 grudnia: przez 3 tygodnie, co niedzielę na stronie internetowej konkursu publikowane będą zadania do rozwiązania przez uczestników.
Wśród uczniów, którzy prawidłowo rozwiążą wszystkie konkurencje rozlosowane zostaną nagrody.

Konkurs składa się z trzech konkurencji. Dla każdej klasy (od 1 do 6) przewidziany jest odpowiedni stopień trudności, zgodnie z obowiązującą podstawą programową. Konkurencje to nic innego, jak przygotowane przez nauczycieli matematyki ciekawe zadania i łamigłówki matematyczne do rozwiązania. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Przedsięwzięcie ma na celu wspomaganie rozwoju intelektualnego dzieci, upowszechnianie nauki przez zabawę. Ponadto poprzez różnorodność czekających na uczestników konkursu zadań (np. sprawność rachunkowa, rozwiązywanie zadań tekstowych, rozwiązywanie krzyżówek, rozwiązywanie zadań graficznych), projekt ma na celu zwrócić uczniom uwagę, jak w wielu różnych dziedzinach spotykamy się z matematyką i jak ważne jest rozwijanie wszystkich związanych z nią umiejętności. Nie wystarczy być dobrym w jednej, ulubionej dziedzinie matematycznej, ponieważ wszystkie one są ze sobą powiązane.

Serdecznie zapraszamy uczniów do zarejestrowania się na platformie konkursowej i zmierzenia się z przygotowanymi dla nich wyzwaniami.