Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego we Wronkach

Przyjaciele z piernika

2016.12.12

W poniedziałkowe popołudnie 12 grudnia spotkaliśmy się w szkolnej stołówce, aby wyczarować przyjaciół z piernika.

Założyliśmy fartuszki, zakasaliśmy rękawy i ochoczo zabraliśmy się do pracy. Najpierw podzieliliśmy przygotowane ciasto na mniejsze porcje. Każdy z nas mógł na swojej deseczce wałkować ciasto i wycinać za pomocą foremek różne kształty. Wycięte figury zwierząt, gwiazdorków, serduszek, choinek, aniołków układaliśmy na blaszkach i piekliśmy w piekarniku. W oczekiwaniu na pierniczki, ochotnicy ucierali w makutrze lukier. Najwięcej radości sprawiło dzieciom  dekorowanie pierników, malowanie ich lukrem i zdobienie dekoracjami cukierniczymi przyniesionymi z domu.

Samodzielne przygotowanie pierników to zajęcie bardzo absorbujące i atrakcyjne dla dzieci, tym bardziej, że pierniki od serca wręczą swoim rodzicom podczas spotkania z okazji zbliżających się  świąt.

Dziękujemy babci Szymka za przygotowanie ciasta, a paniom:

Kasi i Paulinie za czuwanie, pomoc przy sprawnym wypiekaniu pierników.

Uczniowie kasy III d z wychowawczynią

Agnieszką Gołąbek